Melis Tasacı
Ankara

Melis ile Tanışın

Engelliler için yol yoksa Medlis yapar
Melis Tasacı
Ankara
Beni en çok motive eden şey, ürettiğimiz portatif rampalar ile tekerlekli sandalye kullanıcılarının karşılaştıkları engelleri kaldırdığını biliyor olmak. Bu sayede daha fazla üretmek, daha fazla hayata dokunma arzusu duyuyoruz.

Melis Tasacı, Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde okurken engelli ürünler sektöründe çalışmaya başlıyor. Bu sektördeki pazar eksikliklerini gözlemleyerek kaliteli ürünleri Türkiye pazarına sunmayı hedefliyor ve hem kendi ayakları üstünde durabilmek hem de engellilerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm bulabilmek amacıyla 2008 yılında henüz 23 yaşındayken “Medlis Engelli Yaşam Çözümleri” şirketini kuruyor.

Kendi işini kurmak isteyen her girişimci gibi, öncelikle yapacağı işe olan inancı ve hayallerine güvendiği için bu işe soyunan Melis, yurt dışında katıldığı eğitim ve fuarlarda edindiği izlenim ve eğitimleri ülkemizde erişim konusunda sıkıntılar yaşayan engellilere yönelik çözümler olarak sunmak istiyor.
 

Facebook ve Instagram üzerinden daha geniş bir hedef kitleye ulaştı

Ürettikleri ürünlerin ve kullanım alanlarının gerçek zamanlı bilgi, görsel ve videolarını Facebook ve Instagram üzerinden daha geniş bir hedef kitleye ulaştırma imkanı yakaladıklarında bahseden Melis, kullanıcıların ve potansiyel müşterilerin soru ve görüşlerini de bu mecralar aracılığıyla edinebildiğini söylüyor.
 
“Ben Ankara’da üretiyorum ama dünyadaki rakiplerimi inceleyebiliyorum. Avrupa pazarına ulaşabiliyorum. Fransa’daki standartlar ile Türkiye standartlarını karşılaştırabiliyorum. Bu sayede evrensel sorunlara ulaşıp, evrensel standartlarda çözümler üretme imkanımız oluyor.” diyen Melis ve Medlis ekibi, engelli hayatların engellerini ortadan kaldırabilmek için ellerinden geleni yapıyor ve çalışmalarına devam ediyor.

Önceki Makale Sonraki Makale